Category: Aktuale

Stankoviq: “Qëndrimet radikale të Musliut, nuk sjellin integrimin dhe përparimin e shqiptarëve!”

Web-portali presheva.com, shkruan që, kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë Zoran Stankoviq ka dejkaruar se kryetari i Kuvendit komunal në...

Protestë në Tërnoc, hoxha fton për pjesëmarrje, xhemati:”Hoxho kshyri punt e tua”!

Në protëstën e sotme në Tërnoc, pjesmarrja e qytetarëve ishte e zbehtë edhe përkundër thirrjeve nga shumë funksioner lokal dhe prijës fetar nga Xhamitë e...

Kryetari Beqiri fton në bashkëbisedim të gjitha listat e dalura nga zgjedhjet e KKSH-së

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Galip Beqiri, fton në bashkëbisedim listat që kanë fituar mandate nga zgjedhjet e fundit për Këshillin Kombëtar Shqiptar...

PVD në Medvegjë, demanton shpifjet e PD-së së Nagip Arifit në Medvëgjë!

Nëpërmjet një komunikate për media, dega e Partisë për Veprim Demokratik në Medvëgjë, ka sqaruar se dega e sapothemeluar e Partisë demokratike në Medvegjë,...

Ambasadori amerikan pret deputëtët shqiptarë

Deputetët Riza Halimi dhe Shaip Kamberi, janë takuar sot, në Beograd, me ambasadorin e SHBA-ve, Majkëll Kirbi me të cilin kanë diskutuar për rrjedhat politike në...

Dështon City, Bayern, Barça, PSG e Porto në 1/8

Man. City rrezikon seriozisht të eliminohet në grup pasi u mund para tifozëve 1-2 nga rusët e CSKA-së. Bajern, Barcelona, PSG dhe Porto janë katër skuadrat që...

Degradimi i shkollës në Tërnoc po merr përmasa alarmante

Drejtori i tjetër dhunshëm, Selami Jakupi, që ditë më parë u emërua nga Ministri serb i arsimit, me gjasë me propozim të kryetarit të komunës Nagip Arifi, i...

Marrëveshja e Konçulit

Bazuar në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve për KKSH, dhe raportin e forcave që e kanë dhënë këto zgjedhje, ka të atillë që besojnë në një...

Spahiu: Rama Dhe Thaçi i Gënjyen Shqiptarët E Preshevës

Kreu i Aleancës Kuq e Zi (AK), Kreshnik Spahiu, i ka kërkuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama që kur të shkojë në Preshevë t’u japë shqiptarëve 100...

PVD-UDSH, i bënë ballë pesë partive, fiton 7 mandate!

Me përfundimin e zgjedhjeve të mbrëmshme në njësin nr.8 në Konçul, ka përfunduar i tërë procesi i zgjedhjeve për Këshillin Kombëtar të pakicës shqiptare...