Category: Aktuale

Nenad Metroviq, kandidat për kryetar të PPS (SNS) në Bujanoc!

Partia Përparimtare e Serbisë (SNS) dega në Bujanoc, në mbledhjen e fundit, ka vendosur që deputeti popullor nga rradhët e PPS (SNS) Nenad Mitroviq, të jetë...

Të mërkurën, promovohet libri: “Popullsia dhe vendbanimet shqiptare të Luginës së Preshevës-Gjendja dhe rrjedhat bashkohore”

Nëpërmjet faqes zyrtare, Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, ka paralajmëruar se libri me titull “Popullsia dhe vendbanimet shqiptare të Luginës së...

Nish: Një qytetar nga Bujanoci, i arrestar, dyshohej për tregti të paligjshme me duhan!

Policia serbe ka arrestuar B.A. (29) nga komuna e Bujanocit, pas një kontrolle rutinë të policisë rrugore, në rrugën Leskoc-Nish, ndërsa në automjetin Golf...

Serbja që pranoi islamin; në ketë fe gjeta shumë përgjigje që në fenë time më munguan! (Video)

Nga Snezhana në Hyrije Nikoliqin nga Smederevska Pallanka ka hequr dorë e gjithë familja, përveç nënës së saj, duke e konsideruar turpin e familjes, por as ky...

Hoxha që u arrestua për terrorizëm veteran i UÇK-së!

Mazllam Mazllami imam në Xhaminë e Jeni Mahallës në Prizren, i cili u arrestua muaj më parë si i dyshuar për terrorizëm po del të jetë një gabim i madh i...

Hasta La Vista: RTV “Bujanoci” dhe RTV “Presheva”!

Deri në qershor të vitit 2015, do të privatizohen RTV „Bujanoci” dhe RTV „Presheva”, në përputhje me ligjin për mediet dhe ligjin për privatizim. Këtë...

Kryeimamët e Bujanocit, vizitë Myftinës së Tetovës dhe Gostivarit!

Të enjten më 12 mars, një delegacion i Këshillit të Bashkësisë islame të Bujanocit, i përbërë nga: Sulejman Fejzullahu – kryetar, Ragmi Destani –...

Rrëzohet helikopteri ushtarak në Beograd, shtatë persona humbin jetën, në mesin e tyre edhe foshnja pesëditëshe!

Një helikopter ushtarak serb, është rrëzuar në mëngjesin e sotëm, në afërsi të Beogradit. Shkaku i rrëzimit të helikopterit, thuhet të jetë mot i keq....

PVD: Pushtetet lokale në Bujanoc e Preshevë pa plane rreth informimit publik!

Në takimin e organizuar nga ana e Ministrisë së kulturës dhe informimit dhe Trupit koordinues me temë “Aplikimi i ligjeve të reja mediale në praktikë”...

Zyrtare: Basketbolli kosovar pjesë e basketbollit botëror, “FIBA”!

Faqja zyrtare e Federatës Ndërkombëtare të Basktbollit (FIBA) ka konfirmuar edhe zyrtarisht se pritjes i ka ardhur fund dhe basketbolli kosovar tash njihet...