Category: Aktuale

LAJMI I FUNDIT: Ka ndërruar jetë Qani Salihu-ish kryeshefi i parë shqiptar i urbanizmit në Bujanoc

Si pasojë e një sulmi kardiak të para disa ditëve, mëngjesin e sotëm (e martë) ka ndërruar jetë Qani Salihu, kryeshefi i parë shqiptar i urbanizmit në...

Beogradi thotë se Prishtina s’ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut pos heqjes së taksës

Zyrtarët serbë, gjatë ditës kanë dhënë deklarata të shumta lidhur me Kosovën dhe mundësinë e vazhdimit të dialogut. Kryeministrja, Ana Bërnabiq, gjatë...

30 ditë burg për bujanocasin që ka sulmuar gruan e tij

Një burrë nga Bujanoci me inicialet R.R, vjeç 42, u arrestua me dyshimin se kishte kryer veprën penale Dhunë në Familje duke sulmuar fizikisht gruan e tij në një...

Florim Sahiti i PVD-së edhe njëherë e fton Marco Saljihun për qasje të përbashkët në KK Medegjë: “Të bëhemi bashkë se ndryshe s’bën!”

Bartësi i listës së Partisë për Veprim Demokratik në Medvegjë, Florim Sahiti, nëpërmjet një postimi në facebook, publikisht ka ftuar kryesuesin e listës së...

Kryetari Ragmi Mustafa i drejtëpërdrejtë me Shqiprim Arifin: Mos u merrë me çështjen e arsimit se ajo i takon KKSH-së, realizo premtimet elektorale

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, nëpërmjet një postimi në facebook, ka akuzuar kryetarin e Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, se ...

Ka ndërruar jetë Blerim Ramadani – ish futbollisti i KF “Hajduk” të Preshevës

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm (e hënë), në moshën 57 vjeçare, ka ndërruar jetë Blerim Ramadani nga Presheva. I ndjeri, ka qenë ish futbollist i...

Rezultatet preliminare nga Medvegja: Shqiptarët e pësojnë keq, partia e Vuçiqit fiton shumicën absolute (Dokument)

Nga rezultatet preleminare të numruara nga Komisioni Lokal zgjedhor në Medvegjë, bëhet e ditur, se partia e Aleksandar Vuçiqit, ka fituar shumicën absolute, duke...

Zgjedhjet në Medvegjë: Dalja e qytetarëve deri tani rreth 17%, nuk vërehet ndonjë organizim nga Kosova

Në Komunën e Medvegjës, sot janë duke u zhvilluar zgjedhjet lokale. Qytetarët medvegjas, do të kenë të drejtën t’i zgjedhin 25 asambleistët e rinj, të...

PVD: “Me Misa Vacicin dhe ‘desnicën’ nuk ka unitet”

Nëpërmjet një shkrimi në facebook, Partia për Veprim Demokratik, ka reaguar ndaj thirrjes së fundit të Demo Berishës që shumica e re qeverisë në Medvegjë të...

Në Interaktiv të KTV-së, Marco Saljihu paraqet qëndrimin kundër bashkimit të PMB me Kosovë (VIDEO)

Gjatë emisionit “Interaktiv” të KTV-së, ku për mysafir ishte bartësi i koalicionit APN-PD në Medvegjë, Marco Saljihu, ka deklaruar se “një Medvegjë e...