Category: Aktuale

NATO mbështet aksionin e sotëm në veri: Veprim për vendosjen e ligjit

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë...

Komuna e Bujanocit ju bënë thirrje bujqëve lokal: Është arritur marrëveshje me Odën Agrare për të rifilluar me prodhimin e duhanit në Bujanoc (FORMULARI)

    Përmes një njoftimi zyrtar, Komuna e Bujanocit, rrespektivisht, Shërbimi bujqësor njofton prodhuesit bujqësorë, veçanërisht bujqitë që janë të...

Kryetarja Ardita Sinani zhvillon takim me kryeparlamentaren shqiptare Lindita Nikolla – kërkon angazhimin e legjislativit shqiptar për hartimin e një program shtetëror

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani, gjatë ditës së sotme, në Tiranë ka takuar kryeparlamentaren shqiptare, Lindita Nikollën. Sipas një postimi të...

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe,...

E FUNDIT: Njësia Speciale në mes të Mitrovicës Veriore, ka tensione

Mëngjesin e sotëm ka nisur një aksion i Njësive Speciale të Kosovës në veri, shkruan faqja “Jepi zë”. Disa burime i kanë thënë kësaj gazete se cak kishin...

FSHF konfirmon se Gjasula ka rezultuar pozitiv me coronavirus

Një tjetër futbollist do t’i mungojë Kombëtares shqiptare në sfidën vendimtare ndaj Polonisë, që luhet këtë të martë (sot) në stadiumin “Air Albania”...

Dy persona të arrestuar në Kamenicë, për “Keqpërdorim të detyrës zyrtare” dhe “Kontrabandim me Mallra”

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), më konkretisht Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Gjilan, pas...

Kryetari Arifi priti në takim dy këshilltarët e presidentit shqiptar, Flamur Gashi e Tedi Blushi – ju ndanë mirënjohje për angazhimin e tyre në ngritjen e çështjes së shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, gjatë ditës së djeshme (e dielë), ka pritur në takim dy këshilltarët e presidentit shqiptar, Flamur Gashin dhe...

Dheu i Bardhë – Konçul: Ndalohet një qytetar për falsifikim të dokumentit

Policia kufitare e Kosovës, në pikëkalimin me Serbinë “Dheu Bardhë – Konçul”, gjatë kontrollit të një autobusi të linjës ndërkombëtare...

Kujdes i shtuar në rrugën Tërnoc-Breznicë: Kjo është gjendja momentale pas shëmbjes së shkëmbinjëve (FOTO)

Pas reshjeve disa ditëshe të shiut, janë shembur shkëmbinj të mëdhenj në aksin rrugor Tërnoc-Breznicë, gjë që vozitësit e automjeteve janë në rrezik. Një...