Category: Aktuale

Ka filluar takimi i grupeve punuese të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel për targat

Emisari i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka pritur në Bruksel grupet punuese të Kosovës dhe Serbisë për targat, shkruan Gazeta Metro. Lajcak...

Kamberi rreth Raportit të fundit të Progresit: Politika e Serbisë po dëshmohet si faktor destabilizues për Rajonin e Ballkanit Perëndimor

Përmes një postimi në facebook, deputeti popullor Shaip Kamberi, ka komentuar Raportin e fundit të Progresit të Komisionit Evropian, ku ka vlerësuar se edhe në...

Skandali i zyrtares së arrestuar serbe, dalin fotografitë që ia kishte dërguar një ministri (FOTO)

Ish-sekretarja e Ministrisë së Brendshme të Serbisë, Diana Hrkaloviq, i kishte dërguar një  ministri, në atë kohë një prej politikanëve më të fuqishëm...

Haziri: Do të fitoj në balotazh

Kandidati për kryetar të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është në garë të ngushtë me kandidatin e Vetëvendosjes,...

Zgjedhjet lokale në Kosovë/ 21 komuna në balotazh, “Vetëvendosje” e Albin Kurtit nuk merr asnjë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka publikuar rezultatet paraprake të zgjedhjeve lokale që u mbajtën ditën e diel në vend. Bazuar në të dhënat e KQZ,...

Arrestohet Diana Hrkaloviq, ish sekretare shtetërore në Ministrinë e Punëve të Brendshme

Ish sekretarja shtetërore e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Diana Hrkaloviq, u so është arrestuar, dhe siç ka mësuar Nova.rs, banesa e saj tani po bastiset....

LAJMI I FUNDIT: Enver Sekiraqa lirohet nga paraburgimi

Enver Sekiraqa, i akuzuar për nxitje të vrasjes së zyrtarit policor, Triumf Riza është liruar nga paraburgimi, shkruan Gazeta Express. Rastin për Gazetën Express,...

Hidhet bombë-shashkë në ambasadën e Shqipërisë në Beograd

Në Tiranë u raportua për shpërthimin e bombës-shashkë në ambasadën e Shqipërisë në Beograd. Deri tani nuk janë raportuar persona të lënduar dhe as dëme...

Vulin zbardh detaje nga takimi në Rashkë, tregon se kush e ndali ushtrinë serbe që të mos nisej drejt Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, “kaloi provimin dhe hyri edhe një herë në...

Kryetarja Ardita Sinani siguron dy projekte të rëndësishme për qytetarët preshevarë nga dy institucione të rëndësishme në Tiranë (FOTO)

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani, gjatë vizitës zyrtare që po e zhvillon sot në Tiranë, përveç takimit që ka zhvilluar me kryeparlamentaren...