Category: Aktuale

Vret gruan, gruan e djalit dhe më pas dhe veten

Një vrasje e rëndë ka ndodhur sot rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë, ku si pasojë me armë zjarri janë vrarë tre persona. Zëdhënësja e Policisë...

SNS zyrtarisht dërgon kërkesën për shkarkimin e drejtorit të shtëpisë së kulturës, Jetmir Ismaili, arsyeja ndalimi i shfaqjes së filmit “Kufijtë e Ballkanit” (DOKUMENT)

Në një konferencë për media, shefi i grupit të Këshilltarëve “Alleksandar Vuçiq – Serbia Fiton”, Nenad Mitroviq, ka theksuar se partia e tij, SNS, ka...

Këto janë rezultatet përfundimtare: Blerim Reka mori vetëm 76 mijë e 697 vota, ja sa morën kandidatët tjerë

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti. Nga 97.55 përqind e votave të...

Shaip Kamberi, PD-së së Nagip Arifit: “Ashtu siç zhvillonte kontrabandën me cigare kontrabandisti po e zhvillon edhe politikën”

Kryetarit i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka reaguar ndaj veprimeve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, të cilët msheruhazi po vendosin transparente...

Analistët: Takimi i Berlinit mund të sjell kompromis mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 29 prill do të takohen në Berlin. Sipas raportimeve të fundit, në këtë takim pritet...

KDNJ mbanë tryezën mbi përdorimin zyrtar të gjuhës, shkrimit dhe simboleve krahas kapitullit XXIII dhe XIV

Këshilli për të Drejtat e Njeriut (KDNJ) ka mbajtur sot tryezën : “Përdorimi zyrtar i gjuhës, shkrimit dhe simboleve – harmonizimi me kapitullin XXIII dhe...

Më 21 prill do të nderohen dy dëshmorët e kombit në Breznicë; Sherif Jonuzi dhe Enver Bajrami

Nëpërmjet një njoftimi në facebook, kryetari i Bashkësisë Lokale të fshatit Breznicë, Nazim Hajdini, ka bërë të ditur se me 21 prill (e diele), do të...

AAK e ka kaluar Vetëvendosjen me besim në popull, thotë Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj, që drejton subjektin politik AAK, ka thënë se ata aktualisht renditen para Lëvizjes Vetëvendosje. “AAK e ka tejkaluar...

Kryqi i Kuq në Bujanoc me 25 prill organizon aksion për dhurimin e gjakut, fton të gjithë vullnetarët

Nën organizimin e Kryqit të Kuq të Bujanocit më 25 prill, 2019, do të organizohet aksioni i dhurimit të gjakut. “Kryqi i Kuq Bujanoc, në bashkëpunim me...

Të shtunën përsëri do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa pjesë të Komunës së Bujanocit

Nëpërmjet një njoftimi për media, Elektrodistribucioni i Serbisë bënë të ditur se gjatë ditës së shtunë (20 prill), në disa pjesë të Komunës së...