Category: Aktuale

Nënshkruhen 13-të projekte në vlerë prej 23 milionë dinarëve – vazhdon përmisimi i infrastrukturës në vendbanimet shqiptare të Bujanocit (LISTA E PRROJEKTEVE)

Komuna e Bujanocit gjatë ditës së djeshme ka nënshkruar edhe 13 kontrata infrastrukturore në vlerë prej 23 milionë dinarëve. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar,...

LAJMI I FUNDIT: Arrestohet Mishel Platini – ish president i UEFA-s

Ish-presidenti i UEFA-s Mishel Platini u arrestua si pjesë e një hetimi mbi caktimin e shtëpive të Mundial në vitin 2022, shkruan B92, transmeton LuginaLajm. Së...

Këshilli i Ministrave dëshpëron Kosovën: Nuk ka viza, taksa të hiqet menjëherë, kritika të mëdha Qeverisë

I ashpër dhe shumë kritik për Qeverinë e Kosovës dhe shtegun nëpër të cilin po ecën Kosova drejt integrimeve evropiane është seksioni i Konkluzave të...

LAJMI I FUNDIT: Gjatë seancës gjyqësore, ka ndërruar jetë, Muhammed Mursi-ish president i Egjiptit

Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur me rrugë demokratike, Muhammed Mursi ka humbur jetën ngjatë seancës gjyqësore. Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur me...

Ambasadori amerikan do të qëndrojë për orë të tëra në Luginë – nuk e takon kryetarin e Preshevës Shqiprim Arifi?

Gjatë qëndrimit të tij sot në Luginë të Preshevës, ambasadori amerikan Scott nuk e takon kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi, jo zyrtarisht meson LuginaLajm....

Nismë për ndërtimin e shtëpisë së re për familjen e të ndjerit Arsim Haliti – ish ushtarit të UÇPMB-së

Fondacioni Kulturor dhe Humanitar “Amaneti”, ka nisur aksionin për ndërtimin e një shtëpie të re për familjen Haliti, e cila para pak ditëve humbi...

Kryetari Kamberi priti në takim ambasadorin amerikan Kyle Scott – bisedohet për gjendjen aktuale në Luginë, karshi bisedimeve Kosovë-Serbi

Para pak minutave ka përfunduar takimi në mes të kryetarit Shaip Kamberi dhe ambasdorit amerikan Keli Scott. Në takim në mes të Kamberit dhe ambasadorit Scott...

Si pasojë e një aksidenti me motoçikletë, humb jetën 23 vjeçari nga Kamenica, Fazli Sadiku

Mbrëmë në fshatin koretin pas një kasidenti në trafik ka ndërruar jetë 23 vjeçari nga Kamenica, Fazli Sadiku, njofton TV Kamenica, përcjell LuginaLajm. Nga...

Incident në aeroplanin e linjës Prishtinë-Basel, 10 persona të lënduar

10 persona janë lënduar në një fluturim i linjës Prishtinë-Basel si pasojë e turbulencave që ka pasur aeroplani. Vivienne Gaskell, zëdhënës nga EuroAirport...

Rahim Salihi, opozitës: “Marre ju qoftë juve që marren ka kohë që e keni humbur”

Shefi i kabinetit të kryetarit të Bujanocit, Rahim Salihi, nëpërmjet një statusi në facebook, I është kundërpërgjigjur akuzave të opozitës së Bujanocit,...

Regjistrohu në Fakultetin Ekonomik – Bujanoc

Shiko videon