Category: Aktuale

Ministrja Hikmete Bajrami takon krerët e PVD-së, premton bashkëpunim me institucionet e Luginës së Preshevës në përmirësimin e jetës së qytetarëve

Ministrja e Financave në Qeverinë e Kosovës, Hikmete Bajrami, ka pritur në një takim ndaras, përfaqësuesit e Partisë për Veprim Demokratik të kryesur nga...

Zemaj premton edhe më tej mbështetje të Qeverisë së Kosovës për qytetarët e Luginës së Preshevës në luftën kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj, ka pritur në një takim përfaqësuesit politik e institucional nga Lugina e Preshevës. Zemaj pas...

Hoti priti përfaqësuesit e Luginës së Preshevës, thekson masat që do të ndërmarrë Zyra

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës janë pritur në takim nga i pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti. Në këtë takim, siç thuhet nga Zyra e...

Në Rogoçicë të Kamenicës kapet kontrabanduesi nga Serbia me mish pule e pije energjike

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë patrullimit ka ndaluar veturën me targa të Serbisë, në të cilën janë gjetur të ngarkuara mallra të ndryshme: 270 kg...

Liderët e Luginës sot në takim me kryeministrin Hoti – Ja për çka do të bisdojnë

Liderët e partive politike shqiptare nga Lugina e Preshevës, sot do të takojnë kryeministrit e Kosovës, Avdulla Hoti. Siç mëson LuginaLajm, kryetarët Shaip...

Migrantët vendosin tenda pranë kufirit të Serbisë, presin të depërtojnë për në shtetet e BE-së

Dhjetëra migrantë nga Lindja e Mesme dhe Afrika kanë ngritur tenda jashtë Suboticës, qytet në veri të Serbisë, me synimin për të kaluar fshehurazi kufirin e...

Ish ministrja Gordana Jankullovska dërgohet në burgun e Idrizovës

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska dërgohet në burgun e Idrizovës për të vuajtur dënimin për rastin ‘Tanku’.Ministria e Punëve të...

Vajza 14-vjeçare bëhet nënë, lind fëmijë në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK

Një vajzë 14-vjeçare nga Mitrovica është bërë nënë pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Gazeta Shneta ka mësuar...

Mali i Zi miraton ligjin për simbolet kombëtare, shqiptarët do të përdorin flamurin kuqezi dhe stemën e Gjergj Kastriotit

Qeveria malazeze ka dhënë pëlqimin e saj rreth përdorimit të flamujve, himneve dhe ditëve të festave kombëtare të komuniteteve, duke mirutuar ligjin për...

Kryetari Mustafa zhvillon bisedë telefonike me kryeministrin Hoti: “Hapja e Zyres së Luginës në Qeveri të Kosovës, mundësi për qasje më serioze institucionale dhe shtetërore”

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin kosovar, Avdullah Hoti, pas vendimit të Qeverisë së...