Bujanoc: Shënohet dita e komunës dhe ajo e sh.m. “Sezai Surroi”! (FOTO)

326

11178257_994315510579807_74276692500195432_nNë Bujanoc, sot u shënua dita e komunës “9 maji”, ku me një sërë aktivitetesh dhe me përurimin e sheshit të ri, kjo ditë u veçua në skajshmëri.

Me prerje të shiritit nga kryetari i komunës Nagip Arifi dhe kryetari i Trupit Koordinues, Zoran Stankoviq, edhe në mënyrë solemne u përurua shehsi i rindërtuar i cili i kushtoi qytetarëve të Bujanocit, hiç më pak se 650 mijë euro.

Sot, gjithashtu, më një program kulturoro-artistik, u shënua edhe dita e shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc, datë e cila po përkon me ditën e komunës së Bujanocit dhe ate të Ditës së Europës./LuginaLajm/

11220981_10153301950909634_1172665301_o

11207857_10153301951389634_1288737991_o

10408970_905552812817054_5607998509431987188_n

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *