Berat Gjimshiti, tërnocasi i parë në Kombëtaren Shqiptare.

376

Berat Djimsiti (Gjimshiti) (i lindur me 19 Shkurt 1993) është lojtari shqiptar nga Lugina e Preshevës, i cili luan per FC Zurich ne Sëis Super Leauge.
Berat Gjimshiti do të jetë pjesë e Kombëtares shqiptare.
E përditshmja zvicerane Blick ka bërë të ditur përforcimin e radhës të Kombëtares shqiptare, me tërnosacin Berat Gjimshiti.
Sikurse edhe pesë lojtarë të tjerë që luajnë me kuqezinjtë dhe që kanë pasaportë të Zvicrës, edhe një tjetër do t’iu shtohet atyre.
Bëhet fjalë për mbrojtësin e Zurichut, Berat Xhimshitin, i cili do të jetë lojtari i gjashtë me pasaportë zvicerane te skuadra kuqezi.
Ermir Lenjani, Shkëlzen Gashi, Amir Abrashi, Taulant Xhaka dhe Burim Kukeli janë pesë të tjerët./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *