Beogradi jep këshillat e fundit për Listën Serbe

313

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka shkuar urgjentisht në një takim tek drejtori i të ashtuquajturës zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq në Beograd.

Në këtë takim nga Zyra e Gjuriqit i është thënë Klan Kosovës se do t`i jepen këshillat e fundit Listës  Serbe sesi të veprojë në seancën e nesërme konstituive të Kuvendit.

Sipas një burimi të Klanit, Rakiq është ndaluar një herë që të kalojë kufirin nga Kosova për në territorin e Serbisë dhe më pas është lejuar të shkojë./Lugina-Lajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *