Beograd: Aksidentohet autobusi me 86 turistë, 1 i vdekur 61 të lënduar rëndë (Foto)

277

auto_21434957495Autoritetet serbe bëjnë të ditur, që, 15 deri në 20 persona kanë marrë lëndime të rënda trupore, nga ku dhe një person ka humbur jetën.

Autobusi që ishte duke u kthyer nga Greqia, kishte 86 pasagjerë, të cilët po ktheheshin nga pushimet.

Autoritetet për ndërhyrje emergjente u kanë thënë medieve se në total prej 61 persona janë transportuar për në tre qendra klinike të kryeqytet serb.Në autobus mësohet të ketë pasur shumë familje, ku kishte edhe fëmijë të vegjël./LuginaLajm/

auto_31434957498

auto_41434957501

auto_51434957503

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *