Lugina-Lajm

Shoqëria civile nga Bujanoci: A do të privatizohet edhe “Komunalia”?!

Pas Ndërmarrjes Publike Radiotelevizioni “Bujanoci”, e cila pritet të privatizohet shumë shpejt, këtij procesi nuk mund t’i ikë as ndërmarrja tjetër shumë...

Na prodaju 126 društvenih preduzeća sa juga, među njima i Radio Bujanovac!

Agencija za privatizaciju prodaje 502 preduzeća koja su do sada bila u vlasništvu države, a među njima su EI, MIN, Simpo, ŠIK Kopaonik, Jumko, Prvi maj Pirot i...

Federer spreman za US Open: Osvojio masters u Sinsinatiju!

Rodžer Federer osvojio je masters u Sinsinatiju pobedom u finalu nad Davidom Fererom sa 6:3, 1:6, 6:2. Švajcarski teniser je imao neverovatan pad u drugom setu, kada...

Në Medvegjë prodhohet peleti, në Bujanoc…?!

Në takimin që sot kishte me kryetarin e Trupit Koordniues Zoran Stankoviqin, kryetari i Medvegjës Dragisha Petroviq, ka konsinderuar si çështje shumë të rëndë,...

Një tjetër xhihadist i vrarë në Siri

Familjarët e 24-vjeçarit nga Dragostunja, i vrarë në Siri deklarojnë se Idajet Balliu kishte shkuar me studime dhe se është mashtruar nga ekstremistët. Xhaxhai...

Aksident me fatalitet në afërsi të Bujanocit!

Një person ka humbur jetën, ndërsa pesë të tjerë kanë pësuar lëndime të lehta në aksidentin e ndodhur, mbrëmë rreth orës 20:30 në afërsi të Banjës së...

Për një martesë të qëndrueshme, ja sekretet të cilat duhet t’i dini!

Në këtë shkrim ju do të zbuloni sekretet për shpëtimin dhe rivendosjen e ekuilibrave nё martesën tuaj, nga Mort Fertel, një autoritet botëror që ka një...