Lugina-Lajm

Kurti: Srbija želi postati mala Rusija

Albin Kurti, vođa “Samoopredeljenja”, govori o odnosima Kosova i Srbije, pokajanju, idejama ujedinjenja s Albanijom… Albin Kurti, Samoopredeljenje,...

22 milion euro për Balotellin

Liverpool rikthehet fuqishëm me interesimin për Mario Balotellin. Tratativa duket se ka hyrë në orët e saj më të nxehta, pasi për sulmuesin e Milanit këto mund...

KKSH: “Studentët të cilët dëshirojn të regjistrohen nëper fakultet e Universiteti të Tiranës, të mos bien pre e manipulimeve, me që regjistrim kolektiv nuk ka”

NJOFTIM Këshilli Kombëtar Shqiptar njofton të gjithë kandidatët për student në institucionet publike të shkollimit të lartë në Republikën e Shqiprisë nga...

I riu izraelit i cili refuzoi t’i bashkohet ushtrisë jevreje! (Video)

Flokët e gjata ka qenë i detyruar t’i shkurtoj, ai duhet të vesh uniformën e marinarëve dhe të merr urdhra si një ushtar, por Udi Segal nuk është në ushtri...

Humbin jetën dy minatorë në Martanesh

Dy minatorë humbën jetën mëngjesin e së martës në një galeri kromi në minierën e Fushë Lopës, në Martanesh. Raportohet se aksidenti tragjik ndodhi në orën...

Shoqëria civile nga Bujanoci: A do të privatizohet edhe “Komunalia”?!

Pas Ndërmarrjes Publike Radiotelevizioni “Bujanoci”, e cila pritet të privatizohet shumë shpejt, këtij procesi nuk mund t’i ikë as ndërmarrja tjetër shumë...

Na prodaju 126 društvenih preduzeća sa juga, među njima i Radio Bujanovac!

Agencija za privatizaciju prodaje 502 preduzeća koja su do sada bila u vlasništvu države, a među njima su EI, MIN, Simpo, ŠIK Kopaonik, Jumko, Prvi maj Pirot i...

Federer spreman za US Open: Osvojio masters u Sinsinatiju!

Rodžer Federer osvojio je masters u Sinsinatiju pobedom u finalu nad Davidom Fererom sa 6:3, 1:6, 6:2. Švajcarski teniser je imao neverovatan pad u drugom setu, kada...

Në Medvegjë prodhohet peleti, në Bujanoc…?!

Në takimin që sot kishte me kryetarin e Trupit Koordniues Zoran Stankoviqin, kryetari i Medvegjës Dragisha Petroviq, ka konsinderuar si çështje shumë të rëndë,...

Një tjetër xhihadist i vrarë në Siri

Familjarët e 24-vjeçarit nga Dragostunja, i vrarë në Siri deklarojnë se Idajet Balliu kishte shkuar me studime dhe se është mashtruar nga ekstremistët. Xhaxhai...