Lugina-Lajm

Ambasadori amerikan Kirby: Arrestimi i Thaçit është në duar të Qeverisë serbe!

Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se gjatë vizitës së tij në Beograd, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi...

“Shpëton” presidenti Nikolliq, vizita Vatikanit shtyhet për një afat të pacaktuar!

Vizita e kryetarit të Serbisë Tomisllav Nikolliq që duhet bërë sot Vatikanit, është shtyrë për një afat të pa caktuar per shkak të prishjes së aeroplanit me...

Kjo është dëshmia e De Biasit, ja çfarë pret nga CAS’i (Video)

De Biasi beson se vendimi CAS’it do të jetë pozitiv edhe pse e pranon se një herë janë zhgënjyer nga UEFA. Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka...

Serbia thotë se nuk do t’ia lërë Kosovës Gazivodën

Mediet serbe ankohen se Brukseli do të vendosë pengesa të reja, me qëllim që, siç thonë ato, të ngadalësojnë rrugën e Serbisë për në BE. Gazeta e Beogradit...

Zyrtarizohet beteja për Tiranën: Erion Veliaj-PS, përballë Halim Kosovës-PD (Video)

Partia Socialiste i ka dhënë fund dilemës se kush do të jetë kandidati i saj për Bashkinë e Tiranës. Ai është ministri i Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj. PD...

Të shtëna armësh në Merdare!

Siç shkruan blic.rs, një grup shqiptarë nga Kosova ka tentuar që ilegalisht të futet në territorin e Serbisë me synimin e prerjes së drunjëve. E tëra kjo ka...

Zëvendëskryetari Sahiti: “Fatkeqësisht, nuk mund t’i barti pasojat e shkaktuara nga masat e përkohshme në Medvegjë”

Nëpërmjet një komunikatë të lëshuar për opinion zëvendëskryetari i komunës së Medvegjës, Florim Sahiti sqaron gjendjen e krijuar tashmë në atë komunë dhe...

RTV Spektri vazhdon me ciklin e emisioneve, asnjë reagim nga PD pas veprimit të pa matur të Hajredin Hydës!

Pas daljes nga emisioni i drejtëpërdrejtë në mënyrë skandaloze, të ndihmëskryetarit të komunës Hajredin Hyda, RTV Spektri edhe më tutje do të vazhdojë me...

Mediat serbe: Ja ç’farë në pret nëse Hillary Clinton bëhet president!

Ish-Zonja e parë dhe Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, filloi fushatën e saj për zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Këtë herë ajo nuk do ta...

Preshevë: Një shtetas maqedon, kapet me katër kilogram heroinë!

Në vendkalimin kufitar të Preshevës, në mes të Maqedonisë dhe Serbisë, sot është kapur një qytetar nga Maqedonia me 4 kilogram të lëndëve narkotike, e për...