Lugina-Lajm

Kryesia e KF “Tërnocit”: Procesi gjyqësor ndaj tre futbollistëve tanë; i pa drejtë!

Kryesia e klubit futbollistik “Tërnoci” nga Tërnoci, në mbledhjen e sotme të kryesisë, ka shqyrtuar sfidat dhe problemet me të cilat po përballet,...

Shqiptarja nga Serbia, kapet me pajisje digjitale për kabllovik në pikëkalimin Muçibabë!

Në Muçibabë njësiti policor së bashku me Njësitin e doganës ka ndaluar veturën “Pezho” ku gjatë kontrollit në çantën e pasagjeres femër shqiptare...

Dekadenca e imponuar rrënon gjimnazin në Bujanoc

Show i organizuar në gjimnazin tonë mundëson që profesori i kimisë jep biologji, profesori i anglishtes jep serbisht, mësuesja e ciklit të ulët jep ekologji....

PVD në Tërnoc, gjykon përjashtimin e tërnocasve nga puna, nga vet kryetari i BL-së, Agim Haliti!

Nëndega e PVD-së në  Tërnoc, në mbledhjen e mbajtur të hënën ne mbrëmje, në të cilën përveç çështjeve organizative është diskutuar edhe për procesin...

Ndihmëskryetari i komunës për çështje të arsimit, Hajredin Hyda, i pa përgaditur për orën e mësimit!

Ndihmëskryetari i komunës për çështje të arsimit në Bujanoc, Hajredin Hyda, i cili aktualisht është edhe mësimdhënës në “Sezai Surroi”,datën e...

Tërnocasi Berat Xhimshiti, përforcimi më i ri i kombëtares shqiptare!

Berat Xhimshiti, qendërmbrojtësi i Zurichut, do të jetë përforcimi i radhës i Kombëtares shqiptare. Federatën Shqiptare të Futbollit ka nisur procedurat që ta...

Papa Françesku bekon mbarë Shqipërinë (Video)

Papa Françesku mbërriti në orën 09:06 minuta në Shqipëri dhe në aeroport u prit nga Kryeministri Edi Rama, anëtarë të Qeverise e drejtues të Kishës Katolike....

Lemi Goga: ”Goodbye”, PD dhe Nagip Arifi

Profesori nga Tërnoci, Muharrem Goga, dje i ka dhënë fund jetës politike në Partinë Demokratike të Nagip Arifit. Ai nëpërmjet një postimi të rrjetit social...

Rruga e kombit, shembet; drejtori rrezitet në plazhë!

“Mini”rruga e kombit e quajtur ajo e relacionit Tërnoc-Breznicë, e përuruar një vit më parë, siduket ditë e ditës e ka kapluar amortizimi. Hiq më largë se...

Pushtetarë, ruajeni ambientin!

Komuna e Bujanocit me vendim të veçantë në vitin 2013 në tatimin për prona ka shtuar edhe  pjesa e tatimit për mbrojtjen e mjedisit. Ndihesh i provokuar duke...