Lugina-Lajm

Serbia thotë se nuk do t’ia lërë Kosovës Gazivodën

Mediet serbe ankohen se Brukseli do të vendosë pengesa të reja, me qëllim që, siç thonë ato, të ngadalësojnë rrugën e Serbisë për në BE. Gazeta e Beogradit...

Zyrtarizohet beteja për Tiranën: Erion Veliaj-PS, përballë Halim Kosovës-PD (Video)

Partia Socialiste i ka dhënë fund dilemës se kush do të jetë kandidati i saj për Bashkinë e Tiranës. Ai është ministri i Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj. PD...

Të shtëna armësh në Merdare!

Siç shkruan blic.rs, një grup shqiptarë nga Kosova ka tentuar që ilegalisht të futet në territorin e Serbisë me synimin e prerjes së drunjëve. E tëra kjo ka...

Zëvendëskryetari Sahiti: “Fatkeqësisht, nuk mund t’i barti pasojat e shkaktuara nga masat e përkohshme në Medvegjë”

Nëpërmjet një komunikatë të lëshuar për opinion zëvendëskryetari i komunës së Medvegjës, Florim Sahiti sqaron gjendjen e krijuar tashmë në atë komunë dhe...

RTV Spektri vazhdon me ciklin e emisioneve, asnjë reagim nga PD pas veprimit të pa matur të Hajredin Hydës!

Pas daljes nga emisioni i drejtëpërdrejtë në mënyrë skandaloze, të ndihmëskryetarit të komunës Hajredin Hyda, RTV Spektri edhe më tutje do të vazhdojë me...

Mediat serbe: Ja ç’farë në pret nëse Hillary Clinton bëhet president!

Ish-Zonja e parë dhe Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, filloi fushatën e saj për zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Këtë herë ajo nuk do ta...

Preshevë: Një shtetas maqedon, kapet me katër kilogram heroinë!

Në vendkalimin kufitar të Preshevës, në mes të Maqedonisë dhe Serbisë, sot është kapur një qytetar nga Maqedonia me 4 kilogram të lëndëve narkotike, e për...

Preshevë: Ministria Bogosavleviq premton investime për zhvillimin e bujqësisë

“Qeveria e Serbisë dhe Ministria e Bujqësisë do të investojë në rritjen e zhvillimit të  bujqësisë në jugun e Serbisë”, ka deklaruar sot...

Serbët kërkojnë arrestimin e Hashim Thaçit

Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë...

Përbytet anija me emigrantë në Detin Mesdhe, me qindra të zhdukur! (Video)

Një zëdhënës i organizatës ndërkombëtare “Save the Children” ka thënë për CNN se një anije me mbi 500 persona është mbytur rreth 80 milje larg bregdetit...