Lugina-Lajm

Universiteti i Gjilanit “Kadri Zeka” promovoi ofertën akademike para maturantëve të Preshevës dhe Bujanocit

Përfaqësues të Universitetit të Gjilanit “Kadri Zeka” promovoi ofertën akademike për vitin akademik 2015/16 para maturantëve të shkollave të mesme të...

Vulin e Stankoviq; “3 ditë në Luginë”, do ta përurojnë kuzhinën popullore serbe në Bujanoc, të ndërtuar nga komuna e Bujanocit!

Nëpërmjet një njoftimi për media, të lëshuar nga Trupi Koordinues për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, thuhet se, kryetari i TK-së, Zoran Stankoviq, së...

Jakup Xhelili edhe “me letra” në PD-në e Nagip Arifit!

Kryetari i Bashkësisë Lokale të Bilaçit, Jakup Xhelili, sot edhe zyrtarisht ka publikuar kalimin në Partinë Demokratike të Nagip Arifit. Xhelili, për një kohë...

Bujanoc: Kapet e dyshuara nga Nishi, në rolin e ndihmëses në trafikimin me njerëz!

Pas një pune intenzive, pjestarët e MPB nga Nishi, në bashkëveprim me Drejtorinë e Policisë në Vranjë, kanë identifikuar një qytetare nga Nishi me iniciale...

“Ndahet” VETËVENDOSJA!

Të pakënaqurit e Lëvizjes Vetëvendosje pritet që të formojnë një parti të re e cila do të quhet “Fraksion+”. Burime të “Zërit” mësojnë se ky...

Mbështetësit “Jam krenar që jam mysliman” pengojnë procesin ndaj xhihadistëve në Tiranë (VIDEO)

Procesi penal ndaj 9 shqiptarëve të akuzuar për terrorizëm është zhvilluar nën masa të rrepta sigurie. Policia e rendit, e cila monitoron sigurinë në këtë...

Kryeministri serb, Vuçiq: Për herë të parë ndjehem i frikësuar!

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se i frikësohej faktit që kriza në Maqedoni mund të nxiste një konflikt të ri në Ballkanin Perëndimor. Gjatë...

Luta: LDK-së i duhet marrëveshja politike për kryetar!

Procesi i zgjedhjeve në LDK po hynë në finishin e maratonës dhe kandidaturat për të marrë timonin e LDK-së, tashmë janë futur në kombinacione të grupeve të...

Zahiri e Agushi, braktisin PD-në, kthehen në “shtëpinë e vjetër!”

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të rrjetit socail facebook, Partia për Veprim Demokratik – Dega Bujanoc, ka sqaruar se tashmë dy nga themeluesit e...

I treti me rradhë; Naim Salihu u.d. i shkollës fillore “Muharrem Kadriu” në Tërnoc!

U.d. drejtori i ri i shkollës fillore “Muharrem Kadriu” në Tërnoc, është Naim Salihu, arsimtar i gjuhës serbe. Pas mosdhënies së pëlqimit për...