Lugina-Lajm

“Die Presse”: Thaçi tronditi sërish Serbinë

E përditshmja austriake “Die Presse” ka bërë një analizë mbi vendimin e fundit të qeverisë së Serbisë, për të mos lejuar ardhjen e ministrit të Jashtëm...

Rama në stilin e tij: “Cakje dorësh” me Vuçiqin

Samiti për Ballkanin i cili po zhvillohet sot në Bruksel, ka mundësuar që në një vend të takohen  të gjithë liderët ballkanik. Delegacioni kosovar i prirë...

Rama-Mustafa-Thaçi mëngjes pune në Bruksel!

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës, Edi Rama dhe Isa Mustafa, bashkë me shefin e diplomacisë dhe zëvendëskryeministër të Kosovës, Hashim Thaçin, kanë...

Shqiptari nga Lugina kapet duke kontrabanduar një motoçikletë

Policia kufitare e Kosovës, në pikëkalimin“Dheu i Bardhë” ka ndaluar një automjet “Opel Astra”, të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull Shqiptar shtetas...

Nacionalistët serbë kërcënojnë me vdekje të rinjtë kosovarë [foto]

Pas përgjigjes kërcënuese të qeverisë serbe për ftesën që një OJQ serbe ka dërguar në adresë të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, tani po...

Bujanoc: Zv/ministri Ilazi dhe ambasadori Sadiku u takuan me deputetin Kamberi!

Një delagcion nga Kosova, në ambientet e PVD-së në Bujanoc, kanë takuar deputeti popullor Shaip Kamberi. Zëvendësministri i integrimeve Europiane të Kosovës,...

“Bomba” e Zaevit zbulon diskriminimin e shqiptarëve në Maqedoni (Audio)

Në një bisedë midis ministrit Mile Janakievski dhe kryeministrit Nikola Gruevski nga materialet e përgjimeve bisedohet për shitjen e një toke shtetërore për një...

Specialja shënjestron Hasanin për keqpërdorim dhe falsifikim!

Prokuroria speciale e Kosovës nga viti 2014 është duke u marrë me rastin e parë, për të vazhduar më pas edhe me rastin tjetër, kundër Enver Hasanit. Është...

Tym dhe flakë në periferi të Bujanocit! (Foto)

Një zjarr i madh ka kapluar natën e sontme  disa fusha në dalje të qytetit të Bujanocit në drejtim të Vranjës, respektivisht në afërsi të deponisë së...

Lamtumira e fundit për Sarën nga Bujanoci! (Foto)

Shok, shoqe, mësues e arsmitarë, e sot i dhanë lamtumirën e fundit, Sarës nga Bujanoci, e cila tragjikisht humbi jetën ditën e djeshme. Lotët, vaji dhe...