Lugina-Lajm

Sukseset e bashkëqeverisjet e shqiptarëve në Medvegjë, përurojnë urën e dytë në lagjet e Çokotanëve (Foto)

Punimet në ndërtimin e urës në lagjen Çokotanët kanë mbaruar krejtësisht dhe ura tashmë është lëshuar në përdorim, mësojmë nga zëvendëskryetari i...

Të premten Shaip Kamberi mysafir në RTV Spektri!

Pas një kohe të gjatë, kryetari i degës së Partisë për Veprim Demokratik në Bujanoc, Shaip Kamberi rikthehet në cilësinë e mysafirit të njërit nga emisionet...

Në 23 Vjetorin e Referendumit, Lugina e Preshevës duhet vendosur në fokus të dy qeverive shqiptare

Shkruan: Nehat Hyseni, (Zëdhënës i Referendumit) Referendumi i Shqiptarve të Luginës së Preshevës “Për Autonomi Politike e Territoriale, me të drejtë...

Tom Doshi i shpall luftë Ramës: Po fola, do të dridhen themelet e qeverisë (Video)

Deputeti socialist Tom Doshi kërcënon drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama. Ai thotë se nuk do të ketë paqe me të dhe se do të dridheshin themelet e mazhorancës...

Deputetët shqiptarë iu bashkohen opozitës për shkarkimin e presidentit Nikoliq!

Deputetët Shqiptarë në Parlamentin qendrorë në kuadër të grupit parlamentarë SDA – PVD pas paraqitjes së Propozim Rezolutës për zgjidhjen e statusit të...

Me qëndrime të ndryshme rreth Listën Serbe në Kosovë

Takimi në mes të përfaqësuesve të Listës Serbe dhe kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nuk është caktuar ende, shkruan Telegrafi. Ky takim, i cili do...

Deputeti nga rradhët e SNS-it Momir Stojanoviq, kërkohet nga Interpoli për krime lufte në Kosovë!

Anëtari i kryesisë së partisë së kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, (SNS) dhe deputeti në parlamentin serb, Momir Stojanoviq, pohoi se është futur në...

PVD me debat publik për “Referedumin e 1 dhe 2 marsit të vitit 1992”!

Zyra për informim e Partisë për Veprim Demokratik, ka njoftuar opinionin e gjerë që për nder të përvjetorit të 23 të Refendurimit të 1 dhe 2 marsit do të...

Kosovarët në Bujanoc, marrin pensionet nga Serbia!

Dhjetra kosovar sot kanë ardhur në Bujanoc, për të tërhequr mjetet e pensionit të paguara nga shteti serb. Për çdo muaj, rrjedhimisht në datat 5 dhe 24, shumë...

“Pushteti i Beogradit në Kosovë po i dorëzohet Prishtinës”

Marrëveshja për drejtësinë në Kosovë, arritur ndërmjet Beogradit e Prishtinës në Bruksel në fillim të këtij muaj, ka qenë hap i vogël në hapjen e...