Lugina-Lajm

Policia vret dy vëllezërit e dyshuar për terrorizëm?!

Policia france nuk ka mundur të bindë dy vëllezërit të vetëdorëzohen. Forcat policore kanë shkëmbyer plumba me dy terroristët e dyshuar, duke i lënë ata të...

Edi Rama “i çon selam” liderëve: Uniteti juaj, vendimtar për avancimin e të drejtave shqiptare në Luginë!

Nëpërmjet një inromate për opinion, Partia për Veprim Demokratik, njofotn se, kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka dërguar përgjigjen nga pyetja e deputetëve Riza...

Dy terroristët rrethohen nga policia (Video-live)

 Policia franceze ka rrethuar shtypshkronjën dhe rrugët që shpien drejt saj. Mediet franceze raportojnë se dy terroristët janë duke u përgatitur për të rënë...

Dveri brane Bujanovac

OkO Pokreta Dveri za Pčinjski okrug javno se obratio rukovodstvu Bujanovca povodom odluke tamošnje Skupštine da preimenuje više ulica u gradu i umesto srpskih dodeli...

Božićna liturgija u manastiru Prohor Pčinjski

Pre skoro godinu dana izgoreo je deo Kraljevog konaka u manastiru Sveti Prohor Pčinjski kod Bujanovca. Počela je obnova, ali konak još nije stavljen pod krov. U...

Ja karikatura provokuese që mund të ketë sjellë sulmin

Si për ironi të fatit, në numrin e sotëm të revistës “Charlie Hebdo” ka qenë e vizituar një karikaturë ku shfaqet një person sikur të jetë terrorist. Ai...

Sulm terrorist në Francë; ja si vritet polici (Video)

Në një nga video shihet se si një terrorist vret një gazetar, duke e qëlluar me armë zjarr në kokë, transmeton Telegrafi. Raportohet se të paktën 12 persona...

Srpski vojnici se po Bugarskoj gone sa marincima

Nešto više od 450 pripadnika oružanih snaga SAD, Bugarske, Srbije i Rumunije učestvuje u međunarodnoj vojnoj vežbi “Platinasti lav 2015”, koja se do...

Serbët “pushtojnë” sheshin e Bujanocit!

Mbi një mijë serb lokal të Bujanocit, kanë “pushtuar” sheshin e Bujanocit në shënimin e natës së Krishtlindjeve Ortodokse sipas kalendarit Julian....

ASHAK: Rexhep Qosja dezinformues dhe urrejtës patologjik i Akademisë!

Nëpërmjet një kumtese, Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, njofton opinionin e gjerë, se shkrimi tendencioz “Ideologjia e prapavajtjes”, e akademik...