Lugina-Lajm

Samiti i Kinës në Serbi, sjellë Edi Ramën në Beograd! (Video)

Samiti i Kinës dhe 16 vendeve të Evropës Juglindore do të fillojë nën masa të rrepta sigurie. Mbi 7000 policë do të jenë përgjegjës për të kontrolluar...

Formiranje Vlade Kosova doneće bolje odnose

Predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa izjavio je FoNetu da će formiranje Vlade Kosova pozitivno uticati na situaciju u regionu i položaj Albanaca na području...

ABDULLA KRASHNICA

Abdulla Krashnica Komunist u shpallë, Në ato rrethana,tjetër Rrugë s’ka parë. Zgjodhi komunizmin Nëna për t ju sharë, Aq të dashur e fisnike Engjëll,o nën...

Arrestohet shqiptari nga Lugina, dyshohet për kontrabandim njerëzish!

Në pikën kufitare tek “Dheu i Bardh” duke ju referuar angazhimeve të Policisë së Kosovës në parandalimin dhe luftimin e krimit, si rezultat i punës së...

Lugina “shpreson” në Qeverinë e re të Kosovës!

Formimi i institucioneve të Kosovës i ka gëzuar edhe udhëheqësit e Luginës së Preshevës, të cilët shpresojnë se kjo qeveri do të jetë më e fokusuar për...

Tryezë shkencore në Gjilan: Nga shqiptarët ose serbët deri tek shqiptarët dhe serbët

Nën organizimin e Këshillit Organizativ të Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan, është mbajtur sot tryeza shkencore me temën “Nga shqiptarët ose serbët...

Halimi uron kryeministrin Mustafa!

Me rastin e zgjedhjes së kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafanë postin e kreut të Qeverisë së Kosovës, kryetari i Partisë për Veprim...

Isa Mustafa mori detyrën e kryeministrit

Në orën 14:00 u bë dorëzim- pranim i detyrës së kryeministrit të Kosovës. Para ndërtesës së Qeverisë është mbajtur një ceremoni shtetërore. Për nder të...

“Tre boss-ët” e Bujanocit, rrisin pagat e veta për 30%!

Pa asnjë mbështetje ligjore, tre funksionerët kryesor në komunën e Bujanocit, Nagip Arifi-kryetar komune, Stojança Arsiq-zv/kryetar i komunës dhe Jonuz...

Serbia e gatshme të hap kapitullin për Kosovën

Kryenegociatorja e Serbisë me BE-në, Tanja Mishçeviq, tha se shteti serb është i gatshëm të hap bisedimet rreth kapitujve me BE-në, përfshirë edhe kapitullin e...