Lugina-Lajm

Amerikanët me inçizime: Qeveria kishte kontakte me grupin e armatosur

Dorëheqjet e mbrëmshme të ministres së Punëve të Prendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska dhe shefit të shërbimit sekret të këtij vendi, Sasho...

BDI sot del nga Qeveria?

Burime jozyrtare të portalit “tetova1” bëjnë të ditur se sot (e mërkurë) edhe zyrtarisht BDI do të dalë nga Qeveria e Maqedonisë dhe me këtë Qeveria...

“Tredhëmbëshi” Messi, Suarez, Neymar çon Barçën në finale

Spektakël, gola, futboll në klasin e tij sipëror, fiton Bajerni por në fund kalon Barcelona. Në Berlin shkojnë katalanasit falë një dygolëshi të Neymar dhe...

Agim Abdullahu, “i jep dajak” kontraverzit serb, Kristijan Golluboviqit (VIDEO)

Luftëtari i sporteve ekstreme, shqiptari Agim Abdullahu, ka nposhtur që në raundin e parë të luftërave MMA, kontraverzin serb, Kristijan Golluboviqin, shkruan...

Qeveria Gruevski drejtë ramjes?!

Pas dorëheqjeve të Jankullovskës, Janakieskit dhe Mijallkovit, edhe Zoran Stavreski ka dhënë dorëheqjen e tij të parevokueshme nga detyra e ministrit të...

Riza Halimi u mbanë ligjeratë studentëve amerikan nga “Univesiteti Arcadia”!

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, njëherit deputeti popullorë Riza Halimi të mërkuren më 06 maj të këtij viti priti një grup studentësh të nivelit...

Edi Rama anulon vizitën në Maqedoni

Edi Rama anulon vizitën e tij zyrtare në Maqedoni, e parashikuar më 14 maj. Siç mësohet nga burime zyrtare të Ministrisë së Jashtme, është vendosur që të mos...

Destani: Priten incidente në jug të Serbisë!

Zëvendësryetari i komunës së Preshevës, Skender Destani, në një intervistë për “Today” ka thënë se ndonëse në Preshevë situata njëherë për njëherë...

Ish deputeti bullgar Çarnev, shqyen flamurin e Kosovës; kërkon t’i dërgojë vullnetarët bullgarë në luftë kundër shqiptarëve në Kumanovë! (VIDEO)

Shumë bullgarë duan të shkojnë në Maqedoni. Në kontakt jemi me Bratisllav Zhivkoviqin, i cili po i udhëheq djemt nga Serbia dhe ne do t’i bashkohemi....

Kush po e prish Maqedoninë?

Zonja Ministre e Republikës së Maqedonisë, Nuk jam nënshtetas i republikës suaj, por si njeri që ndan të njëjtën kombësi dhe gjak me popullatën e terrorizuar...