Lugina-Lajm

Debat i (pa) nevojshëm i kryetarit Musliu me kryeministrin Vuçiq! (FOTO&VIDEO)

Një debat i papritur ka ngjarë sot në mes të kryetarit të KKSH-së, Jonuz Musliu, me kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiq, përgjatë fjalës së marrë në...

Përurohet objekti i Fakultetit Ekonomik në Bujanoc!

Në përurimin e objektit të Fakultit Ekonomik të Suboticës, paralelja në Bujanoc, sot në Bujanoc kanë marrë pjesë një numër i madh diplomatësh të huaj, si,...

Spanja lëshon urdhër arresti për kryenministrin izraelit Beniamin Netanjahu

Spanja ka lëshuar një urdhër – arresti për kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu. Ai akuzohet për sulmin kundër “Flotës së Lirisë” në 2010, në...

Vuçiq ‘shokon’ Ballkanin, ja çka thotë për profetin Muhamed!

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç ka shokuar opinionin, me një tekst autorial të publikuar në gazetën “Alo” të Serbisë. Ai në mënyrë origjinale është...

Vuçiq nesër në Bujanoc; bënë përurimin e objektit të fakultetit dhe rreth rrotullimin në hyrje të Bujanocit!

Të martën (nesër),, kryeministri i Serbisë, me disa nga ministrant e kabinetit të tij, do të vizitoj Bujanocin, me ç’rastë do të bëjë edhe përurimin e...

Konkurencë e lartë në “Pre Foto” ,Presheva bëhet pikë e takimit për fotografët kombëtarë dhe ndërkombëtarë (ÇMIMET)

Të shtunën e 14 Nëntorit,2015 në pallatin e kulturës Abdulla Krashnica në Preshevë me fillim në ora 19:00 u mbajt nata finale, ekspozita e fotografive,...

Myftiu ef.Saqipi përgëzon udhëheqësinë e re të komunës së Medvegjës

Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, përgëzon emërimet e reja në pushtetin lokal të Medvegjës, e posaçërisht të nënkryetares së komunës zonja Leme Xhema dhe...

Ky është terroristi që kreu sulme në Paris, qëndroi në Preshevë si refugjatë

Njëri nga terroristët që shkaktoi shumë viktima mbrëmë në Paris e ka kaluar tërë rutën ballkanike të migrantëve me pasaportë siriane me emrin Ahmed...

Shaip Kamberi: Serbia po e spastron Luginën

Serbia po bën spastrim etnik të Luginës së Preshevës, duke e bërë pasivizimin e vendbanimeve të shqiptarëve. Kështu ka deklaruar gjatë një interviste për...

Pas sulmeve në Paris, përfshihet në flakë kampi i refugjatëve në Calais (Video)

Zjarr i madh është parë në kapmin e refugjatëve të quajtur “Xhungla”, afër Calais në Francë, pas sulmit të tmerrshëm terrorist në Paris, ku u vranë më...