Lugina-Lajm

DJ Protone nga Bujanoci në emsionin Zonë e Lirë të Arian Çanit!

I njohur si DJ Protone, Veton Rexhepi nga Bujanoci, ka qenë i ftuar në emisionin Zonë e Lirë të Arian Çanit. Rexhepi në emisionin e Çanit ka folur rreth...

Reshje të mëdha shiu  në Bujanoc, “Morava” në rrezik?!

Të reshurat e mëdha të shiut të shoqëruar me erë të fort, sot e kanë shoqëruar qytetin e Bujanocit. Siç ke mësuar nga terreni, të reshurat e sotme në...

Po rrezikohet funksionimi i KKSH-së!

Këshillit Kombëtar Shqiptar është i indinjuar dhe reagon ashpër me mënyrën e ndarjes së buxhetit nga Qeveria e Serbisë, për këtë institucion që përfaqëson...

Përlotet Haradinaj nga ikjet e kosovarëve drejtë Europës!

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka qëndruar sonte në stacionin e autobusëve ku ka bashkëbiseduar me qytetarët të cilët kanë...

PVD Bujanoc: Zoglimi i mjeteve të KNSH akt diskriminues

Është brengosës fakti se këto masa diskriminuese po ndërmerren nga partitë të cilët edhe me kryetarin e komunës së Bujanocit edhe me kryetarin e KKSH-së,...

Emocionale: Lamtumirë President! Unë nuk po ikë nga dëshira, po ikë nga pamundësia për të jetuar!

Nje aktivisht i LDK-se dhe adhurues i flakte i presidentit Ibrahim Rugova, pas ka bere nderime te varri i presidentit Rugova, ka “njoftuar” Presidentin me vendimin e...

Rezoluta kërkon zgjidhje të drejta nga përvojat më të mira

Rezoluta e paraqitur në parlamnet nga deputetët e PVD dhe SDA kërkon që zgjidhjet për problemet e pakicave të gjenden në kuadër të përvojave më të mira...

Kryetari Musliu priti në takim Komesarien e Lartë për pakica Astrid Thors!

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar Jonuz Musliu priti dje një delegacion nga Zyra e Komisionerit të Lartë të OSBE-së për pakica kombëtare të prirë nga...

OSBE ndanë donacion për Fakultetit Ekonomik në Bujanoc!

Fakultetit Ekonomik në Bujanoc, sot i është ndarë një donacion nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Europian (OSBE), shkruan Titulli.com. “Siç e dini...

Kryetari i KKSH-së Jonuz Musliu, “askund” në gurthemelin e Fakultetit Ekonomik në Bujanoc!

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu, ditën e djeshme, në asnjë moment nuk ka qenë pjesë e shoqërimit të mysafirëve në shënimin e vendosjes...