Lugina-Lajm

(VIDEO): Ish-ushtari i UÇK-së e UÇPMB-së Sadik Aliji i përndjekur nga Lugina, s’po mund të pajiset me dokumente në Gjilan

Sadik Aliji ka plot nëntë vjet që jeton në Veleknicë të Gjilanit. Por, 54 vjeçari nga Lugina e Preshevës nuk ka asnjë dokument identifikues të vlefshëm nga...

Këta janë “veteranët” e LDK-së që dështuan të behën deputetët të Kuvendit të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do të përfaqësohet me erma të rinj në Kuvendin e Kosovës në këtë legjislaturë që ka dalur nga zgjedhjet e 6 tetorit. Për...

Bërnabiq: Nuk i kam parë shënimet, duhet vet Vuçiq të flas për takimin me Grenellin

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq nuk ka dashur të komentojë bisedën e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe të emisarit të posaçëm të presidentit...

Mynih: Mbahet takimi i parë punues i Unionit të Bizneseve shqiptare në Gjermani – qëllimi i takimit rrjetizimi dhe bashkëpunimi më i madh i bizneseve ndër-shqiptare (FOTO)

Nën  organizimin e Ilir Sinanit dhe Lulzim Maliqit, gjatë ditës së djeshme, në Mynih të Gjermanisë është mbajtur takim i parë i Unionit të Bizneseve...

Xhavit Haliti nuk e kalon pragun për t’u bërë deputet

Kandidati i PDK’së për deputet Xhavit Haliti nuk ka marrë vota mjaftueshëm sa për të kaluar pragun për të siguruar një ulëse në Kuvendin e Kosovës, shkruan...

“Saba Bellça” akuzon qeverisjen e Shqiprim Arifit për korrupsion, diksriminim dhe shkelje të ligjit – 20 milionë dinarë jepen pa prokurorim publik (DOKUMENT)

Kompania “Saba Bellça” me seli në Preshevë, akuzon kryetarin e asaj komune Shqiprim Arifin dhe pushtetin lokal preshevar për diskriminim, korrupsion dhe shkelje...

Serwer: Grenell dëshiron shkëmbim të territoreve, që Thaçin ta shpëtojë nga Specialja

Përfaqësuesi Special i presidentit Donald Trump për dialogun, Richard Grenell, dje ka takuar gjithë lidershipin në Kosovë. Megjithatë pas takimeve që ka pasur me...

EU PRO zhvillon sesionin informativ mbi konkursin për mbështetje të ndërmarrjeve të vogla dhe mikro bizneseve – Ja kush ka drejt aplikimi

Në ambientet e Fakulteti Ekonomik në Bujanoc, përfaqësuesit e programit EU PRO, kanë zhvilluar sesionin informativ mbi konkursin e dytë publik për mbështetjen e...

Policia e Kosovës futbollistëve të “Crvena Zvezdas”: S’ka me hy ju në Kosovë (VIDEO)

Policia e Kosovës e ka ndalur hyrjen në Kosovë në klubit serb, Crvena Zvezda. Crvena Zvezda ka udhëtuar drejt Kosovës për të tentuar zhvillimin e ndeshjen në...

Nebojsha Arsiq rizgjidhet kryetar i Komunës së Medvegjës-shqiptarët nuk do të jenë pjesë e pushtetit lokal të Medvegjës

Sot në Mevegjë u zhvillua seanca konstituive e Asamblesë komunale të dalur nga zgjedhjet e 8 shtatorit. Megjithate, Kuvendi komunal i Medvegjës i vazhdoi punimet...