Lugina-Lajm

Unioni i grave të SNS-it në Bujanoc dënon ashpër gjuhën denigruese ndaj gruas të Sergej Trifunoviqit dhe Zhelko Veselinoviqit

Unioni i grave të Partisë Përparimtare serbe(SNS), gjatë ditës së djeshme ka mbajtur një  konferencë për media, në të cilën, kanë dënuar fyerjet e...

Vuçiqi: Prishtina do ta heqë taksën, por ne e paguam shtrenjtë

Prishtina herët a vonë do të tërheqë taksat për prodhimet nga Serbia, tha presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, por shtoi se ajo i ka kushtuar Serbisë tepër...

Laurin Malici shpresë e madhe e futbollit gjerman, nënshkruan kontratë me ekipin e Memingen-it

18 vjeçari shqiptar Laurin Malici, po vlerësohet shpresë e madhe e futbolli gjerman, i cili  ka nënshkruar kontratë me klubin Memmingen, të vlefshëm për ligën...

Rexhepi: Sharlatanizmi nuk ka vend në KKSH

Nëpërmjet një shkrimi në facebook, anëtari i ekzekutivit të Këshillit Kombëtar Shqiptar, Enkel Rexhepi, i ka reagur ashpër kritikave të Arbër Pajazi, duke...

Zaev: Do të jem qytetari i parë maqedonas me pasaportë edhe në gjuhën shqipe

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në intervistën e parë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, deklaroi se Ligji për gjuhët do të...

Presheva, Medvegja dhe Bujanoci do t`i bashkohen Kosovës, po i besoj presidentit Thaçi

Në një intervistë ekskluzive për “Bota Sot”, kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës z. Nexhat Daci ka folur për proceset e vështira...

Lorik Cana: Kosova ka arritur në futboll atë që Shqipëria nuk e ka arritur për 80 vjet

Legjenda shqiptare e futbollit, Lorik Cana në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se përfaqësuesja e Kosovës ka ndikuar në dobësimit e Kombëtares....

Presidenti Thaçi takon Bahtirin: Bashkimi i Mitrovicës, proces i pandalshëm

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim me kryetarin e Mitrovicës Jugore, Agim Bahtirin, para se të niset drejt Davosit të...

Preshevë: Policia sekuestron 0.6 kg drogë, arrestohen dy të rinjë në tentativë për t’u arratisur

Pjestarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Preshevë kanë sekuestruar 645 gramë heroinë dhe kanë arrestuar A.M. (1994) dhe I.M. (1990), të dy nga rrethi...

Dy kryetarët Shaip Kamberi dhe Ragmi Mustafa kanë takuar dy konzullet e Shqiprisë dhe Kosovës në Minhen të Gjermanisë

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, i shoqëruar nga kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, sot në Minhen të Gjermanisë, kanë...