Lugina-Lajm

Edi Rama, mbledhë liderët e Kosovës, po diskutohet për taksën

Në një storje në profilin e tij në Instagram, Endrit Thaçi djali i Presidentit Thaçi, ka publikuar një fotografi ku shihen në darkë, Edi Rama, Hashim Thaçi,...

Kurti: Presidenti Thaçi është lodhur, jo se ka punuar shumë por pse kupton pak

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë sot se presidenti i vendit, Hashim Thaçi është lodhur, por jo se ka punuar shumë por pse kupton pak. Kurti...

Zbulohen detaje rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi. Presheva i bashkohet Kosovës, por humb 15-20% të territorit

Opinion nga Fehmi Ramadani (Preshevë)  Mitrovicës i jepet status special, Trepça merr status special, Ujmani po ashtu merr status special, Kishave dhe...

“Maxhari Tours” dhe “Maxhari 2015” ofrojnë udhëtim falas për në varrimin e zv/ministrit Arian Daci në Prishtinë

Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, Komuna e Bujanocit, njofton qytetarët e saj, se transporti do të jetë falas për të interesuarit që shprehin dëshirën që të...

Dobrosin: Shënohet 19-të vjetori i daljes në skenë të UÇPMB-së dhe rënia e vëllezërve Saqipi (VIDEO)

Në Dobrosin, sot u shënua 19-të vjetori i daljes në skenë të Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, dhe rënia e vllezërve Saqipi. Në prani...

Shaip Kamberi i dërgon telegram ngushëllimi familjes Daci: “Ndajmë me ju dhembjen e madhe”

Kryetari i Komunës së Bujanocit, njëherit, kryetar i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi, familjes së akademik...

Në Bujanoc, promovohet libri “VERBANI” – Vatër e patriotizmit me autor Prof.Dr. Musa Limani (VIDEO)

Në sallën e vogël të shtëpisë së kulturës në Bujanoc, sot është promovuar monografia “VERBANI” – (fshat i boshatisut), VATËR E PATRIOTIZMIT, me autor...

Salihu: Lajmi “përleshje fizike” në kabinetin e kryetarit, është i pavërtetë

Shefi i kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit, Rahim Salihu, ka reaguar ndaj lajmit të rrejshëm të publikuar në disa mediume lokale dhe ato nga Kosova,...

Vdes djali i Nexhat Dacit nga orteku në Breznovicë

Arian Daci është personi që vdiq pasi e ka zënë orteku i borën në Brezovicë. Ai ishte zëvendësministër i Diasporës, dhe djali i akademikut Nexhat Daci....

Komuna e Bujanocit e angazhur në hapjen e rrugës Tërnoc – Breznicë, rruga është hapur plotësisht

Komuna e Bujanocit, nëpërmjet një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se shembja e dheut ditë më parë në aksin rrugor Tërrnoc – Breznicë, tanimë është...