Lugina-Lajm

Nisma më e re politike në Preshevë “FRONTI” nesër mbledhje me karakter konsultativ me qytetarë, jo edhe zyrtarizim

Njëri nga nismëtarët e iniciativës më të re politike në Preshevë, Baki Rexhepi, nëpërmjet një statusi në facebook, ka sqaruar asryet e themelimit të kësaj...

Nis punën gjigandi preshevar WESlime – do t’i punësojë deri në 200 punëtorë (VIDEO)

Sot edhe zyrtarisht ka nisur punimet fabrika për prodhimin e materialeve ndërtimore, rrespektivisht të atyre të gelqeres “WESlime” në Preshevë. Kjo fabrikë e...

Kamberi: I tmerruar nga aksidenti i sotëm të maturantëve në ditën kur ata do duhej të festonin – uroj shërim sa më të shpejtë

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberi ka shpreh keqardhje për aksidentin e sotëm ku janë përfshirë disa maturantë shqiptarë...

Anulohet pjesërisht mbrëmja e maturës në Bujanoc – dy maturantët e aksidentuar po trajtohen në Nish dhe një në Vranjë

Pas aksidentit të sotëm të komunikacionit, ku janë përfshirë tre maturantë shqiptarë nga Bujanoci, mbrëmja e matures thuajse është anuluar. Në një mbledhje...

Përsëri përleshje në LDK, tash në lagjen Mat të Prishtinës

Delegatët e Kuvendit zgjedhor të LDK-së në Mat, e cila është pjesë e degës së tretë të kësaj partie e njohur si dega e presidentit Ibrahim Rugova, janë...

LAJMI I FUNDIT: Aksidentohen maturantët shqiptarë të Bujanocit, një maturant përfundon në Spitalin e Vranjës

Siç njofton Radio Televizioni Spektri, një aksident komunikacioni ka ndodhur sot në rrugën magjistrale Bujanoc-Gjilan, rrespektivisht në afërsi të fshatit Turi....

Shënohet mbishkrime “Kosova është zemra e Serbisë”, në rrugën e Kosovës në Bujanoc (FOTO)

Në rrugën e Kosovës, hyrja III, në Bujanoc, gjatë natës së mbrëmshme janë shënuar parolla “Kosova është zemra e Serbisë”. Në njërën nga rrugët më...

Aktivistët e Zyres për të rinjë mbjellin lule në sheshin kryesor të qytetit, pastrojnë edhe parkun (FOTO)

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në facebook, Komuna e Bujanocit, ka paraqitur aktivitetin e rradhës të aktivistëve të Zyres për të rinjë në Bujanoc....

Ambasadori amerikan në Beograd përkujton vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, kujtoi se ende askush nuk është dënuar për vrasjen e vëllezërve Bytyçi dhe të dhjetëra kosovarëve...

Prishtina preferon një marrëveshje kornizë për të vazhduar dialogun

Një marrëveshje kornizë për bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë po kërkohet nga kryeministri, Ramush Haradinaj, sipas të cilit, përmes saj do të drejtohej...

Regjistrohu në Fakultetin Ekonomik – Bujanoc

Shiko videon