Lugina-Lajm

Zaev e Kasami shkruajnë historinë – koalicion i parë parazgjedhor shqiptaro-maqedon

Arrihet koalicioni i parë maqedono-shqiptar për zgjedhjet parlamentare të cilat do të mbahen më 12 prill të këtij viti. Lëvizja Besa e Bilall Kasamit dhe LSDM-ja...

“Bullduzheri” amerikan i pakënaqur me pezullimin e pjesshme të taksës: “Albin, po bën gabim serioz”

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas njoftimit të sotshëm të kryeministrit të...

Aprovohet raporti financiar dhe llogaria përfundimtare – gjatë 2019’tes KKSh ndau 4 milionë dinarë për OJQ-të dhe mediat shqipe në Luginë

Anëtarët e Kuvendit të Këshillit Kombëtar Shqiptar, sot kanë aprovuar raportin financiar për vitin 2019-të. Lajmin mbi miratimin e raportit dhe llogarisë...

Ushtria turke po sulmon aeroplanë rusë në Siri (VIDEO)

Specialistë ushtarak turq në provincën siriane Idlib përdorën raketa për të tentuar t’i rrezojnë aeroplanët ushtarak rusë dhe sirianë, shkruan gazeta...

Shkencëtarët izraelitë: Brenda tri javësh kemi vaksinën kundër koronavirusit

Një ekip shkencëtarësh izraelitë janë në prag të zhvillimit të vaksinës së parë kundër koronavirusit, sipas Ministrit të Shkencës dhe Teknologjisë së...

Ja kush është sulmuesi rom nga Bujanoci që e kishte goditur dhe plaçkitur mësuesin Murat (FOTO)

Më 5 shkurt në mënyrë barbare, një i ri rom nga Bujanoci, sulmoi mësuesin në pension Murat Murati, duke e goditur disa herë me çekan në kokë dhe duke i...

Bujanoc: Bastiset shtëpia e ish drejtoreshës së shtëpisë së kulturës, Vjollca Sadiki

Me kërkesë të Prokurorisë themelore në Vranjë, ditë më parë policia serbe ka braktisur shtëpinë e arsimtares, Vjollca Sadiki në fshatin Bresiq të Komunës...

Ish kryeministri Haradinaj: “Albin mashtruesi i’u dorëzua Serbisë”

Ish Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër pas njoftimit nga Kryeministri Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave serbe....

LAJMI I FUNDIT: Kryeministri Kurti heq taksën ndaj Serbisë

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se më 15 mars do të marr vendim për heqjen e tarifës 100% ndaj mallrave serbe. Kjo sipas Kurtit erdhi pas...

Komuna e Bujanocit shpall listat preliminare të studentëve përfitues të ndihmës së njëhershme financiare (LISTAT)

Komuna e Bujanocit ka shpallur sot listat preliminare të studentëve që kanë përfituar nga ndihma e njëhershme financiare. Megjithate, Komuna e Bujanocit, ka lejuar...