AS Bashkimi kampion i turnirit “BU CUP 2021

Në një atmosferë impozante dhe me spektakël të dhuruar në teren, djemtë e ekipit AS BASHKIMI janë shpallur kampion të turnirit “Bu Cup 2021”.

AS BASHKIMI mposhti ekipin ART CAFFE me rezultat bindës 5:1, kurse heroi i kësaj ndeshje ishte golashënuesi i trefishtë Faton Xhemaili. Dy golat tjerë u shënuan nga Vasfi Jusufi dhe Lulzim Beqiri.

Në fund të finalës u ndanë kupat për vendin e parë dhe të dytë, kurse nga një kup morën edhe lojtari më i mirë i turneut Blend Jakupi nga Mal Tërnoci që mbrojti ngjyrat e ekipit PROFIL ING, kurse portieri më i mirë u shpallë Florim Salihu nga Tërnoci, përkatësisht portieri i kampionit AS BASHKIMI.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *