Arrestohet shqiptari nga Lugina, dyshohet për kontrabandim njerëzish!

204

Në pikën kufitare tek “Dheu i Bardh” duke ju referuar angazhimeve të Policisë së Kosovës në parandalimin dhe luftimin e krimit, si rezultat i punës së njësiteve policore me datën 13.12.2014, rreth orës 16:00, është arritur të arrestohet një mashkull shqiptar shtetas i Serbisë, pasi që i njëjti është kapur duke kontrabanduar pesë meshkuj shqiptar njoftoj policia e Kosovës, raporton rajonipress.
I dyshuari sipas policisë është arrestuar për dyshimin e bazuar të kantrabandimit të migrantëve dhe pas intervistës me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./rajonipress/ – /LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *