Ambasadori amerikan Kosnett përsëri flet për “ndryshimin e vogël të kufijve”: Nëse pajtohen palët, nuk do të themi Jo

288

Gjatë një interviste, Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka folur edhe rreth formimit të qeverisë së re me ç’rast ka përmendu edhe ndryshimin e kufijve.

Në një intervistë Kosnett ka thënë se pret nga Kurti ta formojë qeverinë edhe për “ndryshime të vogla kufijsh”

“Në kuadër të dialogut, nëse Kosova dhe Serbia pajtohen të flasin edhe për shënimin e kufijve për ndryshime shumë të vogla, ne nuk do të themi prerazi jo”, ka thënë Kosnett.

Derisa ideja e ndryshimit të kufije ka lindur nga presidenti aktual i vendit, Hashim Thaçi. /Insajderi.com
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *