Archives post

Vrasje në veri të Mitrovicës

Seri 33 vjeçar SH.M., është vrarë mbrëmë në pjesën veriore të Mitrovicës. Lajmin për vrasje për KoSSev e ka konfirmuar e konfirmuar komandanti rajonal i...

Samolica me infrastrukturë moderne, pushteti lokal i Bujanocit i interesuar edhe për zhvillimin e sektorëve të tjera (FOTO)

Në fshatin Samolicë të komunës së Bujanocit, kanë përfunduar disa projekte infrastrukturore. Nëpërmjet një postimi në facebook, në faqen zyrtare të komunës...

5 breza në një fotografi!

7 vjeçari Edin (Sami) Abdurrahmani nga fshati Bresanë i Opojës duket se është fëmijë me fat të veçantë nga se i takon brezit të pestë që bashkëjeton në...

Kamberi bashkëbisedim me të rinjët ‘ambicioz’ të Bujanocit

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, në mëngjesin e sotëm në kabinetin e tij, ka pritur disa të rinj të shkollave të mesme të Bujanocit. Kamberi me...

Në qendër të Vranjës me breshëri plumbash vritet Jugosllav Svetanoviq

Gjatë mbrëmjes së djeshme, në qendër të Vranjës, është vrarë Jugosllav Cvetanoviq, vëllai i Sasha Cvetanoviqit, i njohur me nofkën ‘Glladijator”. Deri...

Preshevë: Kryetarët e partive, PDSH-PVD-BDL-UDSH me kërkesë ndaj kryetares së Kuvendit Republikan; “Zgjedhjet të mbahen në nëntor”

Katër kryetarët e partive politike, Ragmi Mustafa-PDSH, Riza Halimi-PVD, Skender Destani-BDL, dhe Naser Aziri-UDSH, në një takim formal, të mbajtur në Preshevë,...

Preshevë: Kryetarët e PDSH-PVD-BDL-UDSH me kërkesë ndaj kryetarës së Kuvendit Republikan; “Zgjedhjet të mbahen në nëntor”

Katër kryetarët e partive politike, Ragmi Mustafa-PDSH, Riza Halimi-PVD, Skender Destani-BDL, dhe Naser Aziri-UDSH, në një takim formal, të mbajtur në Preshevë,...

Preshevë: Ragmi Mustafa priti në takim shefin e zyrës së OSBE-ë në Bujanoc, Giacomo Bosisio (VIDEO)

Kryetari i PDSH-së gjatë ditës së djeshme (a martë) në selinë e PDSH-së priti shefin e zyrës së OSBE-së në Bujanoc z. Giacomo Bosisio. Në takim u diskutua...

Erdogan i kërcënon kurdit me uri

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha se kurdët e Irakut mund të përballen me urinë, si rezultat i masave ndëshkuese që ai po merr në konsideratë, pas...

Darmanoviq: Ratifikojeni Demarkacionin, Pacolli: Nuk mundemi tani

Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli po qëndron në Mal të Zi, ku po takohet me zyrtarë të lartë të këtij shteti. Në një konferencë për media,...