Archives post

Deputeti Fatmir Hasani kërkon përfshirjen e Luginës së Preshevës në bisedimet e Brukselit (VIDEO)

Me rinisjen e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, shqiptarët e Luginës së Preshevës po kërkojnë që edhe ata të përfshihen në këtë proces. Deputeti i...

Preshevë: KQ dhe FG të PDSH-së zotohen për aktivitete pranë zgjedhjeve lokale

Nëpërmjet një shkrimi në facebook, PDSH e Preshevës ka bërë të ditur që sot Këshilli Qëndror i kësaj partie ka zhvilluar takim me Forumin e Gruas. Sot, në...

Ekspozita e tretë e kafshëve simentale: Zenel Halili fituesi apsolut (VIDEO&FOTO)

Bujanoci sot ka qenë qendër e blegëtorëve dhe bujqëve të Luginës së Preshevës dhe rrethit të Pçinjës, ku kanë përcjell nga afër ‘ekspozitën e...

Pal Lekaj në Gjilan; Qeveria Haradinaj e zotuar për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan

Minstri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i ka konfirmuar sot në Gjilan kryetarit Lutfi Haziri mbështetjen e qeverisë dhe të kryeministrit Haradinaj për realizimin e...

Bujanoc: Nga një aksident trafiku, biçiklisti(22) pëson lëndime të rënda trupore

Mbrëmjen e së enjëtes, në një aksident trafiku në Bujanoc, një drejtues i biçikletës ka pësuar lëndime të rënda trupore. Aksidenti ka ndodhur në rrugën...

Bujanoc: Nga një aksident trafiku, biçiklisti(22) pëson lëndime të rënda trupore

Mbrëmjen e së enjëtes, nga një aksident trafiku me biçikletë, në Bujanoc, ka pësuar lëndime të rënda trupore, një 22 vjeçar. Aksidenti ka ndodhur në...

Rrëfimi i shqiptarit nga Presheva i vetëm në Superligën e Serbisë

Iljasa Zulfiu po konsiderohet si Fadil Vokrri i ri nga ekipi i tij Radnik Surdulica dhe mediumet serbe. 19-vjeçari pritet të jetë shqiptari i parë që do të luajë...

Nënshkruhet kontrata për rikonstruimin e rrugës në qendër të Bujanocit

Nëpërmjet një shkrimi në facebook, komuna e Bujanocit, ka bërë të ditur, që sot është nënshkruar kontrata mbi hartimin e projektit për rikonstruimin e...

PDSH Preshevë zhvillon takim me strukturat e nëndegëve mbi fillim e parapregatitjeve për zgjedhjet e ardhshme lokale (FOTO)

“Në selinë e PDSH-së, strukturat qendrore të subjektit kanë zhvilluar mbledhjen me kryetarët e nëndegëve të saja të shtrira në tërë vendbanimet e...

Vuçiq: Do të mbyll konfliktin me shqiptarët dhe do të largohem nga politika

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq, deklaroi se Beogradi synon të zgjidhë njëherë e përgjithmonë të gjithë problemet që ka me shqiptarët. Në një intervistë...