Archives post

Shaip Kamberi uron qytetarët e Bujanocit, premton përkrahje ndaj bujqëve, biznesit, sportistëve dhe studentëve edhe për vitin 2018

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi ka uruar Vitin e ri 2018. Kamberi ka siguruar se mbështetja ndaj bujqëve dhe...

Amir Morina nxënës i klasës së III-të me talent të jashtëzakonshëm për pikturimim e personazheve të animuara (FOTO)

Amir Morina është nxënës i klasës së III-të të shkollës fillore “Naim Frashëri” të Bujanocit. Amiri, posedon talent tëbjashtëzakonshëm në...

Tringa Sadiki me pasion të veçantë në pikturimin e vazove (FOTO)

Tringa Sadiku nxënëse e klasës së tretë të shkollës fillore “Naim Frashëri”, në Bujanoc, ka një pasion të veçantë për pikturën. Tringa me...

Kryetari Shaip Kamberi shpërndan dhurata për 38 nxënësit me nevoja të veçanta të Komunës së Bujanocit

Nëpërmjet një postimi në facebook, faqja zyrtare e Komunës së Bujanocit, ka bërë të ditur se kryetar Shaip Kamberi, ka pritur sot në kabinetij e tij, 38...

APN e Shqiprim Arifit me fitore bindëse në zgjedhjet lokale të Preshevës

Alternativa për Ndryshim e Shqiprim Arifit, ka shënuar fitore bindëse në zgjedhjet lokake të Preshevës. APN ka marrë plotë 5994, kundrejt PDSH-së së Ragmi...

Preshevë: ‘Prishet’ procesi zgjedhor në njësinë 5, komisionerët e APN-së, bëjnë trysni ndaj votuesve

Vendvotimi numër 5 në Preshevës, ka dal jasht procesit zgjedhor, nga trysnit e komisionerëve të APN-së. Sipas burime të Lugina-Lajmit, komusionerët pranë...

Kujdes: Kolona të gjata tek ‘Dheu i Bardhë’, pritjet deri në 5 orë

Janë krijuar kolona të gjata në pikëkalimet Kosovë-Serbi, ku pritjet janë të gjata nga 3 deri në 5 orë. Nga vendëngjarja, Lugina-Lajm ka mësuar se aktualisht...

Bujanoc: Mblidhet shtabi i sigurisë dhe emergjencave: “Situata e qetë dhe stabile”

Me paralajmërimin e daljes së avullit të nxëhtë, dhe nxehjes së tokës në oborrin e fabrikës “GUMOPLASTIKA”, sot në një mbledhje urgjente, është takuar...

Zhvillohet seanca e XXVII-të e Këshillit Komunal të Bujanocit (DOKUMENT)

Me fillim prej orës 11:00h, sot u zhvillua senac e 27-të e Këshillit Komunal të Komunës së Bujanocit. Me rreth 11 pika të rendit të ditës, këshilla Komunal, me...

Shqiprim Arifi me keqpërdorimin e radhës, me veturë zyrtare të komunës së Preshevës, në fushatë parazgjedhore të APN-së! (FAKTE)

Nga: Ilir Sadria Nuk ka të ndalur keqpërdorimi i aseteve publike, pas asfaltimeve dimërore, pllakave të betonit, , shtyllave elektrike, zhavorrit, kontejnerët për...